A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Kastriot Tusha - O Yll I Bukur


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

26/02/2010

2010-02-26T15:41:06


It's a long time that we try finding the lyrics to "O Yll I Bukur" sung by Kastriot Tusha.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Ardian Trebicka. We wish that's the lyrics you are looking for:

O yll i bukur, o yll i bukur
O yll i bukur që nuk gjëndesh
O yll të thonë, o yll të thonë
O yll të thonë, diell ti je

Se ka njeri, se ka njeri
Se ka njeri bukurinë tënde
Me asnjeri, me asnjeri
Me asnjeri të ngjarë ke

Ti manushaqe, qi manushaqe
Ti manushaqe erë mirë
Më vjen aroma, më vjen aroma
Më vjen aroma duke shkuar

Po ku je ti, po ku je ti
Po ku je ti më bëhet dritë
O zemra ime, o zemra ime
O zemra ime je ti vetë

Edhe dimrin do ta bëj verë
Vetëm për një verë të të jetoj
Dhe kur ti të jesh larg meje
Me kujtimin e një vere
Me kujtimin e një vere
Do të rrojmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019