Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kastriot Tusha & Bilal Çamlik - Nen Driten E Qirinjve Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Nën dritën e qirinjve,
ne të dy vallëzonim bashkë.

Humbja unë në krahët e tu,
asnjë fjalë nuk flisnim dot.
Një gotë verë edhe në sy
dy pika lotë.

Ndarja ish gjithnjë aty
si errësirë na ndiqte pas.
Ajo shfaqej në gëzim
si kërcënim.

Ike larg
si një vegim.
Era tret
zërin tim.

Të gjithë qirinjtë
janë fikur tani
nuk ka flakë
që t'i ndezë më.
Zjarri brënda meje djeg
të qetë nuk më le.


Ky tekst u dërgua nga SaritaKastriot Tusha
Publikimi: 01/12/2005
Muzika: Edmond Zhulali
Teksti: Irma Kurti


Kastriot Tusha & Bilal Çamlik - Nen Driten E Qirinjve
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nen Driten E Qirinjve".
3. Video është e këngës "Nen Driten E Qirinjve", por nuk këndohet nga Kastriot Tusha & Bilal Çamlik.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kastriot Tusha:


Komente 0