Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kastriot Tusha, Gjin & Dardan Pepkolaj - Skenderbeu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Skenderbeu" kënduar nga Kastriot Tusha, Gjin & Dardan Pepkolaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 5 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
5

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Ardjan Jaku. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Hejjjj hejjj o se prej krujet o na erdh haberi
o per kosove thon u nis skenderi
o si shqiptari tradit qe e ka e
o del e pret mor kur i vjen njaj vlla e
o me trishtim o doli e priti
heroi i kombit Sahir Pajaziti

Hejjj hejjj o perqafohen o me mallengjim e
mir se erdhe skenderbe o trim e
o mir se erdhe ti mor skenderbe e
600 vjet mor o te pritem ne e
o kur kalove ti neper malsi e
o si ke pa mor njato burr te zi e
o se dikur o na paten than
o na ran kullat mu e ty mor vlla ee

hejjj hejjj fort drenicen ti kur e kalove
Adem Jasharin gjall ti e takove
o pa u trem mor o trimi aspak e
o gjith kyt tok mor e njomi me gjak e
o historin o shekull i rand
o perjet vendin o e gjete gjall e

Featuring: Gjin Pepkolaj
Featuring: Dardan Pepkolaj
Publikimi: 21/11/2020Më Shumë Këngë Nga Kastriot Tusha:


Komente mbi këtë këngëKastriot Tusha, Gjin & Dardan Pepkolaj - Skenderbeu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Skenderbeu".
3. Video është e këngës "Skenderbeu", por nuk këndohet nga Kastriot Tusha, Gjin & Dardan Pepkolaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.