Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kastriot Tusha - Ne Moshen E Dashurise Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Ne Moshen E Dashurise" kënduar nga Kastriot Tusha.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Ne Moshen E Dashurise".

Ky tekst është kërkuar 4 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
4

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Nonda Kajno & Alma Bezhani - Ne Moshen E Dashurise

Ne moshen e dashurise,
Kur isha 20 vjet.
Mes dhimbjesh morra rrugen,
Vasho per ne kurbrt.
Mes dhimbjesh morra rrugen,
Vasho per ne kurbrt.
Te lashe ty moj Tana,
Telashe ne vetmi.
Tanen dhe Korcen time,
Valle do ta shoh nje dit.
Tanen dhe Korcen time,
Valle do ta shoh nje dit.

Refreni 2x:
Mendoja, mendoja,
Mes dhimbjesh kujtoja.
Shkelqimin e syckave te saj.
Ku shkoj dashuria,ku shkoj lumturia,
Pse vyshket venitet ajo valle.

Nena me shkruan leter,
Se Tana esht martuar.
Tani s’me mbetet tjeter,
Zemres ti ve nje gur.
Tani s’me mbetet tjeter,
Zemres ti ve nje gur.
Tanen e zemres time,
Tani s’do ta kem me,
Vec nje kujtim I bukur,
Do ten a ndjek gjithon.
Vec nje kujtim I bukur,
Do ten a ndjek gjithon.

Adriatik Asllani - Ne Moshen E Dashurise

Ne moshen e dashurisë
kur isha 20 vjeç,
me dhimbje mora rrugën
vasho për në gurbet
me dhimbje mora rrugën
vasho për në gurbet

Të lashe unë ty moj Tane
te lashe moj ne vetmi
Tanen dhe Korçen time
valle do t'i shoh një ditë?
Tanen dhe Korçen time
valle do t'i shoh një ditë?

Mendoja mendoja
mes dhimbjesh kujtoja
shkelqimin e syçkave te saj
se shkoi dashuria, se shkoi lumturia
po vyshket venitet ajo vashe

Mendoja mendoja
mes dhimbjesh kujtoja
shkelqimin e syçkave te saj
se shkoi dashuria, se shkoi lumturia
po vyshket venitet ajo vashe

I vetëm ne këtë botë
larg o ne Selanik
Tanen dhe Korçen time
valle do t'i shoh një ditë?
Tanen dhe Korçen time
valle do t'i shoh një ditë?

Nëna nga larg më shkruan
se Tana është martuar
tani s'mbetet gjë tjetër
zemrës t'i ve një gur
tani s'mbetet gjë tjetër
zemrës t'i ve një gur

Mendoja mendoja
mes dhimbjesh kujtoja
shkelqimin e syçkave te saj
se shkoi dashuria, se shkoi lumturia
po vyshket venitet ajo vashe

Arber Gjota - Ne Moshen E Dashurise

Ne moshen e dashurisë
kur isha 20 vjeç,
me dhimbje mora rrugën
vasho për në gurbet
me dhimbje mora rrugën
vasho për në gurbet

Të lashe unë ty moj Tane
te lashe moj ne vetmi
Tanen dhe Korçen time
valle do t'i shoh një ditë?
Tanen dhe Korçen time
valle do t'i shoh një ditë?

Mendoja mendoja
mes dhimbjesh kujtoja
shkelqimin e syçkave te saj
se shkoi dashuria, se shkoi lumturia
po vyshket venitet ajo vashe

Mendoja mendoja
mes dhimbjesh kujtoja
shkelqimin e syçkave te saj
se shkoi dashuria, se shkoi lumturia
po vyshket venitet ajo vashe

I vetëm ne këtë botë
larg o ne Selanik
Tanen dhe Korçen time
valle do t'i shoh një ditë?
Tanen dhe Korçen time
valle do t'i shoh një ditë?

Nëna nga larg më shkruan
se Tana është martuar
tani s'mbetet gjë tjetër
zemrës t'i ve një gur
tani s'mbetet gjë tjetër
zemrës t'i ve një gur

Mendoja mendoja
mes dhimbjesh kujtoja
shkelqimin e syçkave te saj
se shkoi dashuria, se shkoi lumturia
po vyshket venitet ajo vashe

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 18/12/2012Më Shumë Këngë Nga Kastriot Tusha:


Komente mbi këtë këngëKastriot Tusha - Ne Moshen E Dashurise
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Moshen E Dashurise".
3. Video është e këngës "Ne Moshen E Dashurise", por nuk këndohet nga Kastriot Tusha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.