Kastro Zizo

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  49
  • Emri i Vërtetë:
  • Klevis Bega
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Kastro Zizo është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Origjinaliteti është arma e tij më e fortë. Ai është këngëtar, tekstshkrues, kantautor, prezantues televiziv; të gjitha në një emër, Kastro Zizo. Ai është një nga këngëtarët më interesantë dhe të veçantë të skenës shqiptare. Kastro Zizo është ndër artistët shumë të komentuar, qoftë për projektet e tij muzikore, por edhe për imazhin e krijuar në publik. Me një karrierë të gjatë disavjeçare, Kastro ka një repertor të gjerë këngësh, të suksesshme. E...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Ish-Anëtar i grupit

2farm

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtareKomplet-Komplot (2006)

Kështu E Doni Ju!

Ketri, Pula Dhe Njeriu


Këngët:

» Dërgo Një Këngë »

Gjinkalla (Remix)
Papalove
Çuna Dhe Goca
Maca
Porno Days
Chupa Chupa
Kenga E Çajit
Silazh
Culo
Ajo

Më Shumë Albume:

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Elgit Doda

Flori Mumajesi

Bes Kallaku

Ermal Mamaqi

Seldi Qalliu

Alban Skënderaj

Ermal Meta

Adrian Gaxha

Shpat Kasapi

Big Basta


Tags: Kastro Zizo, Kastro Xixo, Castro Zizo, Klevis Bega, Dr. Love

Kastro Zizo në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë