Audio

Kastro Zizo - Perjet Me Ty Partizon  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

06/04/2012

2012-04-06T18:22:25

Këngë e albumit:

"Ketri, Pula Dhe Njeriu"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Perjet Me Ty Partizon" kënduar nga Kastro Zizo.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Kastro Zizo i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Aldo Çomi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

VERSA 1

e kena lojen e kena fushen
kena stadiumin o full ne e mushem
kena cunat mbi tvetmin qytet
tgjith guerrilsat kapucat me shenj

flakadanet krejt mbi dure
ngjyra kuqe veshur t'gjith mbi bluze
brohoritje per ekipin e zemres
Partizanit dita dites i lakohet emrin

VERSA 2

Demi i Kuq Lind jo Nuk Bohesh
ky eshte fakt e di qe po terrbohesh
po flet shqipria per ondrren ton
per terrorin qe zonat sundon

Ne Skemi Llafe,veprojm Vetem Vepra
Kapim topin drejp per drejt cahet rrjeta
bertasin cunat deri sa te jet jeta
perjet me ty si ne kohet e vjetra partizon

REFREN

Te gjith e din se ne nuk deshtojm
Ata po thojn se ne po dominojm
Te gjith e dim se ne jemi kampion
Per te kuqen PARTIZANIN TON

Perjet Me Ty PARTIZONMë Shumë Këngë Nga Kastro Zizo:

Më Shumë...