Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kastro Zizo - Sick (Feat. Ingrid Gjoni & OG)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  23

kabal records

Ingrid, Og, Kastro

Kastro:
mbi 120 projekte underground
i bien sound, perfekte me shajn po aq sa
me imitojn i mbaj se m'konsiderojn
KASTRO perserite prap
KASTRO te gjith duart lart
dy here mik
dhjet here sick ndez fik..ndez fik..
me thoni..oni..oni...
ça pjes ti mendoni besoni..oni..oni..
kete pjese e enderroni
kam nje theks duket sikur jam lart me tekst
duket sikur jan pak shttt..hesht
vlla edhe beati vazhdon edhe prap

Ingrid Gjoni:
ohohuuoh....nje pjes nga une ti do
ohohuuoh....sa shum ti me kerkon
ohohuuoh....kjo situata jone
ohohuuoh....nje pjes nga une ti do

Og:
i pa poshtur
gjithmon do jem
gjithmon te kem nje vend
ku te tjeret kurr s'do ken
atje ku kam qen dhe ktu kam jam
gjithmon i papam per te qen i pandam
ju mesova si hahet
ju mesova si pihet
kakarroçat te vegjel
nata si gdhihet ne krevat
dihet plot dhe kusuri si lihet
i paposhtur i pa rreshtur
per thesar ne kete bot kjo s'esht kot
kjo nuk eshte per ata qe zjarri s'ngroht
paparaci je si daci
pa mustaçe dokesh si laci
si çuni i lagjies time paci
OG dhe nje here
kete round me shum vlere
tv, internet, reviste, gazet...

Ingrid Gjoni:
ohohuuoh....nje pjes nga une ti do
ohohuuoh....sa shum ti me kerkon
ohohuuoh....kjo situata jone
ohohuuoh....nje pjes nga une ti do

KASTRO perserite prap
KASTRO te gjith duart lart
dy here mik
dhjet here sick ndez fik..ndez fik..

gjithmon do jem
gjithmon te kem nje vend
ku te tjeret kurr s'do ken
atje ku kam qen dhe ktu kam jam
gjithmon i papam per te qen i pandam..pandam..

Ingrid Gjoni:...2x
ohohuuoh....nje pjes nga une ti do
ohohuuoh....sa shum ti me kerkon
ohohuuoh....kjo situata jone
ohohuuoh....nje pjes nga une ti do


Ky tekst u dërgua nga Egzon KaloshiKastro Zizo
Featuring: Ingrit Gjoni & OG043
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2009
Muzika: Kastro Zizo
Teksti: Kastro Zizo & Big Basta


Kastro Zizo - Sick
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sick".
3. Video është e këngës "Sick", por nuk këndohet nga Kastro Zizo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kastro Zizo:


Komente 0