Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kastro Zizo - Maria (Feat. Sanchez)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Maria" kënduar nga Kastro Zizo.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 4 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
4

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Kennz - Maria

Spo di qa me ba per ty
Spo di ka me shku pa ty
A ki ti hala dashni
Me ket xhelozi trunin ma ke q*

Tash po boj xhiro qytetit
E nonstop kyqjen kall
Me mujt kohen me nal qe me tpas veq ty afer vetit
Pe dojm jenen si nprall
Po tkom ngat po ndjej mall
Parameno me tpas un larg vetit

Pse po ma bon rafsh e spo mi kthen fjalt
Kur thu psikopat veq mashum je tum kall
Mfal qe tboj me kajt se nuk shkon gjith mjalt
E per xhelozi e ki venin e par

Refreni:
Ma-Maria per ty jom drogirat
E kom ngre vija
Per ty me dit e nat sjom kon te shpija
Ye-Ye Spo di qa me ba perty
Spo di ka me shku pa ty
A ki ti hala dashni
Me ket xhelozi trunin ma ke q*

Tash po boj xhiro qytetit
E nonstop kyqjen kall
Me mujt kohen me nal qe me tpas veq ty afer vetit
Pe dojm jenen si nprall
Po tkom ngat po ndjej mall
Parameno me tpas un larg vetit

Per ty bona polic une e ti ngjes prangat
Tmaj n arestim sa tosht nata
Casa de papel per ty une thej banka
A don euro dollar a veq franga
Ti je numer 1 per ty veten e la 2-shi
Nese prishesh me mu kur nuk ki me xhet si ishi
Uh shit je ka dukesh sikur misty
E nese thom najsen gabim dije jom kon me wiski

Refreni:
Ma-Maria per ty jom drogirat
E kom ngre vija
Per ty me dit e nat sjom kon te shpija
Ye-Ye Spo di qa me ba per ty
Spo di ka me shku pa ty
A ki ti hala dashni
Me ket xhelozi trunin ma ke q*

Tash po boj xhiro qytetit
E nonstop kyqjen kall
Me mujt kohen me nal qe me tpas veq ty afer vetit
Pe dojm jenen si nprall
Po tkom ngat po ndjej mall
Parameno me tpas un larg vetit.

Irkenc Hyka - Maria

[REF.:]
Maria, Maria, du me dit ku je
Se per ty Maria kurre s'ja kisha vlejt
A ku ku Maria, zemren ma ke thy
Tash kallxom kush ti puth ty sytë

Nuk e di pse nuk t'maj inat
Sot ti fle ne nje tjeter shtrat
Per te kqijat qe m'bone
ke nje medalje (a je)
Jeto e lumtur aty ku je
dhe pse vret nje tjeter ke
nese kthehesh,
te lutem mos kerko falje
i vetem pa faje,
kujtimet me vaje
se Maria iku, vetem me la

[REF.:]
Maria, Maria, du me dit ku je
Se per ty Maria kurre s'ja kisha vlejt
A ku ku Maria, zemren ma ke thy
Tash kallxom kush ti puth ty sytë

Me le shpirtin mbushur ne lot
sa kujtimet i kam un sot
ti ne krahet e mi, tjeter mendoje
ah Maria ti dashuri
a ja vlejti kjo tradhti
kurr s'e prita nje dite te me lendoje
i vetem pa faje
kujtimet me vaje
se Maria iku vetem me la

[REF.:]
Maria, Maria, du me dit ku je
Se per ty Maria kurre s'ja kisha vlejt
A ku ku Maria, zemren ma ke thy
Tash kallxom kush ti puth ty sytë

Free Mc's - Maria

Genti:
Maria,Maria, mi morre mendtë e mia,
Maria, Maria, e bukura Maria!
Maria, Maria, e bukura Maria,
Maria, Maria, mi morre mendtë e mia!

Romiri:
Dëgjoni si filloi, filloi si një lojë,
atje në Velipojë ku shkova të pushoj.
Dëgjoni t'u tregoj si filloi historia,
u nisa për Shqipëri me pushime nga Greqia.
Ashtu e deshi fati,e solli rastësia,
të njihesha me vajzën që mi zgjoi ëndërrat e mia.
Vinte nga Italia, uou mama mia,
Ishte shumë e bukur,dhe e quanin Maria!

Genti:
Vendosa t'i afrohem me një gjest romantik,
shpresoja ti pëlqeja se jam tip simpatik,
me diellin që zhytej tutje në Adriatik,
një lule i dhurova që të më bënte mik!

Anisi:
Aty ishte fillimi kur shikimet tona u ndeshën,
një moment vetëm hutimi pastaj që të dy ne qeshëm,
ishte mbase trubullimi që nuk folëm,as nuk heshtëm,
por nuk mu nda shikimi nga ikona jote fashion!

Genti:
Maria, Maria, mi morre mendtë e mia,
Maria, Maria, e bukura Maria!
Maria, Maria, e bukura Maria,
Maria, Maria, mi morre mendtë e mia!

Romiri:
E bukur, elegante,e ëmbël dhe e brishtë,
mbi belin e hollë mbante lidhur një këmishë,
sandale me pak takë dhe pantallona xhins,
bluza që kish veshur, pak i linte fantazisë!

Anisi:
Nuk është me inat por duhet të kesh fat,
Histori e gjatë filloi atë natë,
më ftoi t'a shoqëroja, të shëtisim Shqipërinë,
ikëm nga Velipoja e u nisëm për Shëngjin!

Genti:
Në Durrës e Golem,e deri në Divjakë,
edhe pastaj në Seman, Zvërnec dhe në Nartë,
në Vlorë e në Radhimë,o Zot ç'bukuri,
ju ngjitëm Llogarasë e zbritëm në Dhërmi.

Romiri:
Në Jalë e në Himarë e në Borshin me ujvarë,
në Sarandë e në Ksamil dhe në gjithë bregdetin mbarë.
Shëtisnim dhe shijonim mrekullitë që ka Shqipëria,
I bukur është atdheu, e bukur Maria!

Genti:
Maria, Maria, mi morre mendtë e mia,
Maria Maria e bukura Maria,
Maria,Maria,e bukura Maria,
Maria, Maria mi morre mendtë e mia

Më shumë këngë me këtë titull:


Featuring: Sanches
Publikimi: 29/12/2010Më Shumë Këngë Nga Kastro Zizo:


Komente mbi këtë këngëKastro Zizo - Maria
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Maria".
3. Video është e këngës "Maria", por nuk këndohet nga Kastro Zizo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.