Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kastro Zizo - Burrat E Shtetit Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kujtoni thirrën atëher se ne fituam
nuk kishte dasëm por festë që ne jetuam
dolli armikut që e mori sot në prehër...
Si na iky ky vit pa e kuptuar
prej ditës që u puthëm dashuruam
tani janë njësoj si më parë
vet si më parë, jetë si me parë
Se nuk mund të jemi dot primitivë
të tjerët po na thonë politikën se kuptojmë
ca ca e mohojnë, ca ca e gjykojnë
ca ca e mohojnë, ca ca e gjykojnë
Ne e dimë se e gjitha është një teatër
ndaj aq sa jetojmë, ne e bojm sot me hater
kjo është puna përherë me fitimin
2-3 herë në vit, e bojn ata shpagimin

REF. 4x:
Dolli me armikun
që të mori ty në prehër
kur duart i ferkoje
dhe më thoje unë kam vlerë

Lëvduar kush e shpiku sonte garën
mjafton të hysh ta bosh ti të paparën
kampioni do të verë dorën në zemër
vec një laps, një letër, jo jo penelin
Në ktë vend duhet veç fantazi,
flasin kot Shqipëri, Shqipëri,
ku je ti a je ti, a je ti,
ku je ti pse je ti, a je ti,
a t'harruan, a kujtuan, se t'mohuan
burrat e dheut ty t'harruan
A kujtoni si ne thirrëm
ne fituam,
nuk ishte dasëm,
por e shijuam

REF. 4x:
Dolli me armikun
që të mori ty në prehër
kur duart i ferkoje
dhe më thoje unë kam vlerë


Nuk kemi video për këtë këngë.


Publikimi: 18/05/2018


Më Shumë Këngë Nga Kastro Zizo:


Komente 0


Kastro Zizo - Burrat E Shtetit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Burrat E Shtetit".
3. Video është e këngës "Burrat E Shtetit", por nuk këndohet nga Kastro Zizo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.