Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kastro Zizo - 2073 Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Ndoshta një krijesë virtuale je..
Jashtoksore, ose thjesht ide...
U takuam në nië kohe të nxehtë, n’2000 e 73...
Ishin valët që më nise ti,
50 vite nga kjo kohë tani.

Chip në trup,
unë eksentrik, simbiotik..
Bohem ky shpirti im.
Të harroj s’e kam të lehtë,
kohë e shkuar më mban peng!

Hej, krijesë virtuale je,
Unë të krijova nga hiçi,
Në Cyberspace
Ne dy dashnorë të çuditshëm,
Në univers..

Hej, më duket një mister,
Mos fantazoj unë në vete,
Dhe nuk jam unë,
Ne dy dashnorë nga e ardhmja,
Tiii...dhe unë?!

Nimfa ime artificiale në k’të shekull.
Në t’u fiktë bateria je e vdekur!
Ti krijesë Al - roboti, unë njeriu
Zemra ime, të kam pritur, e kaluara iku...
Jetojmë në të ardhmen fantastike, mike...
Zemra prapë do ndihet bosh, një ditë po ike.. fiket..
Dashuria s’është carnal-e
Mos ie vallë në genin tend
tradhtare.
Ne me rrahje zemre dashurinë e masim!

Hej, krijesë virtuale heej...
Unë ta dhurova ty jetën,
Të dhashë unë frymë..
Ta zgjata dorën, tè fala,
Dhe shpirtin tim..

Hej, krijesë fatale je,
Une t’i tregova sekretet,
Në dorë më ke,
Ti mund t’ më vrasësh padashur
Se ndjenja ske.

Dikur skandale bëja shumë,
Isha një skllav mëkati,
kjo genia jote prej roboti
ma ndryshoi dhe fatin!

Dashuria s’është ajo që ish atëherë...
Ajo ndodh edhe kur s’ndodh asnjëherë!


Ky tekst u dërgua nga AgonKastro Zizo
Renditja: Top 200
Publikimi: 18/10/2023
Festivali: Festivali I 62-Të Në Rtsh
Muzika: Kastro Zizo
Teksti: Timo Flloko
Orkestrimi: Shpëtim Saraçi


Kastro Zizo - 2073
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "2073".
3. Video është e këngës "2073", por nuk këndohet nga Kastro Zizo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kastro Zizo:


Komente 0