Kat Dahlia
Kat Dahlia

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


 • Emri i Vërtetë:
 • Katriana Huguet:
 • Vendlindja:
 • Miami, Florida U.S.A.
 • Jeton dhe vepron në :
 • U.S.A. U.S.A.
 • Mosha:
 • 32 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 29 Korrik 1990
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♌ Luani

Biografia

BIOGRAFIA: Kat Dahlia është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop, dance dhe R&B. Katriana Huguet, better known by her stage name Kat Dahlia, is a Cuban-American recording artist from Miami, Florida. Dahlia, a singer-songwriter and rapper, is known for her "razor sharp" lyrics and her "unique, aggressive flow". She released her debut single "Gangsta", in March 2013. Dahlia is set to release her debut studio album My Garden, in January 2015, with Vested in Culture and Epic Records, the latter of which she secured a recording co...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0