Më mbaj mend (për 1 muaj)

Katty
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Maqedoni E Veriut 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Katty është këngëtare. Quhet Kaltrina Ajdari dhe jeton në Gostivar, por njihet si Katty dhe i pëlqen ky emër që do ta shoqërojë në artin e saj. Ajo është një këngëtare e re e cila ka shumë talent dhe ka një vokal shumë të bukur. Katty ka realizuar një këngë në bashkëpunim me reperin Skeezy, i cili është njëri prej drejtuesve të labelit “Industry Records”, ku vajza ka lidhur një kontratë për dy vjet me këta djem të talentuar të cilët jetojnë në Belgjikë.

Në Maj 2013, Kamali, Albo-A & Katty marrin pjesë në Top Fest 10 me këngën "Hapi I Pare".

Në Maj 2014, Mr Elvis & Katty marrin pjesë në Top Fest 11 me këngën "Nje Mbiemer".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Komente 0