Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kejsi Tola - Prane  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Pjesëmarrëse në

Festivali i 49-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

23/12/2010

2010-12-22T23:00:00+00:00Nuk e di shpirti im
Sonte ku je ti,
Buzeqesh apo qan
Cfare po ben tani?
Ti nuk je me afer meje
Por serish un prane te ndiej
Jemi larg por sa here yjet i shikojme
Qe te dy ate cast nje deshire mendojme
Dhe kshu mijera kilometra
Befas mbeten pas, Per nje cast

Prane
Dua te ndjej ty prane
Te me thuash te dua
Dhe se me ke shum xhan
Shum shum xhan
Larg, s’do te jemi me larg
Gjithe kufijte e kesaj bote
Jo nuk mund t’na ndajne (s’do t’na ndajne)
Prane

Te mendoj, te mendoj te mendoj cdo cast
Ndonjehere pakuptuar emrin ta therras
Te kerkoj ty neper endrra
Dhe atje serish te gjej
Zemra hesht Koha ndal kur ty s’te kam prane
Dhe ne sy nje pike lote me rreshket ngadale
Me mungon buzqeshja jote
Qe me shfaqet prane, si imazh
Prane

Prane
Dua te ndjej ty prane
Te me thuash te dua
Dhe se me ke shum xhan
Shum shum xhan
Larg, s’do te jemi me larg
Gjithe kufijte e kesaj bote
Jo nuk mund t’na ndajne (s’do t’na ndajne)

Ooo..
Ooo
Ooo oh oh, hey yeh.
Ooo Oo
Ooo
S’do t’na ndajne
S’do t’na ndajne
Hey yey yey yeeee.

Prane.
Dua te ndjej ty prane
Te me thuash te dua
Dhe se me ke shum xhan
Shum shum xhan
Larg, s’do te jemi me larg
Gjithe kufijte e kesaj bote
Jo nuk mund t’na ndajne (s’do t’na ndajne)
Prane!


Ky tekst u dërgua nga Adrian Salihu
Më Shumë Këngë Nga Kejsi Tola:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet