Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kejsi Tola - Me Jeto Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  23

Ishte dje por s'më kujtohet,dhe çdo dite largohet
veç nga sytë e tu më afrohet
Po kuptoj pse stinët ndërrohen,pse pa ty s'jetohet
Jeta nuk falet por fitohet
Koha është një flutur,pak ajo jeton
dhe si nata bëhet iluzion
Kthehu ti tek unë sa nuk është vonë
se e djeshmja s'ekziston
Më jeto dhe pak të lutem
më jeto aq sa te mundesh
më jetooo,më jeto si të fundit ditë
Se imazhet vijnë e ikin
se imazhet dritën fikin dhe dy herë
para nesh nuk kalojnë
sot e ardhmja është e huaj
dhe përtej saj un kam frikë të shikoj
ishte dje kur ti guxoje
dje kur ti dhuroje
çdo minutë një mesazh dërgoje
Koha është një flutur,pak ajo jetooon
dhe si nata bëhet iluzion
Kthehu ti tek unë sa nuk është vonë
se e djeshmja s'ekziston
Më jeto dhe pak të lutem
më jeto aq sa te mundesh
më jetooo,më jeto si të fundit ditë
Se imazhet vijnë e ikin
se imazhet dritën fikin dhe dy herë
para nesh nuk kalojnë
sot e ardhmja është e huaj
dhe përtej saj un kam frikë të shikoj
Ti ndoshta nuk më kupton
e djeshmja është një sekond
dhe nga dielli shi pikooon
Humbin puthjet ledhatimet
Humbin fjalët dhe premtimet
Ti mungon tek unë,pafund mungooooon
Më jeto dhe pak të lutem
më jeto aq sa te mundesh
më jetooo,më jeto,më jetoo si të fundit ditë
Se imazhet vijnë e ikin
se imazhet dritën fikin dhe dy herë
para nesh nuk kalojnë
sot e ardhmja është e huaj
dhe përtej saj un kam frikë të shikoj


Ky tekst u dërgua nga ArtawalkerKejsi Tola
Renditja: Top 200
Publikimi: 17/11/2011
Festivali: Kënga Magjike 2011
Muzika: Pirro Çako
Teksti: Pirro Çako
Orkestrimi: Darko Dimitrov


Kejsi Tola - Me Jeto
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Jeto".
3. Video është e këngës "Me Jeto", por nuk këndohet nga Kejsi Tola.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kejsi Tola:


Komente 0