Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kejsi Tola - Perendeshe E Fantazise Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  138

Perendoj pa perendim
Perendeshe e fantazise
Gjithe keto vargje roberie
Sa ti ja thurr liris

Perendoj pa perendim
Ndersa ti po rrezaton
Ndoshta flladin e trishtimit
Vetem koha ma largon

Por jo kjo zemer nuk do t'ja dije
Dhe sme le te jetoj
Dhe therret ku je ti??

Ku jane fjalet qe me the
Zeri qe me zgjon
Dora qe me prek e krahet qe me mbrojne
Puthjet qe me dhe era mi dergon
Si te ishte dje frymen ma ndalon

Dhe sa o zot do venitem per dashuri
Do venitem per syte e tij.. (2x)

Perendoj pa perendim
Si nje peng i rastesise
Qe merr rrugen e zhgenjimit
Ndersa ti te lumturise

Mbreteroj pa mbreteri
Si nje skllave poezis
Ndoshta rete e frymezimit
Vetem koha i braktis

Por jo kjo zemer nuk do t'ja dije
Dhe sme le te jetoj
Dhe therret ku je ti??

Ku jane fjalet qe me the
Zeri qe me zgjon
Dora qe me prek e krahet qe me mbrojne
Puthjet qe me dhe era mi dergon
Si te ishte dje frymen ma ndalon

REF:
Dhe sa o zot do venitem per dashuri
Do venitem per syte e tij.. (2x)

Kthema te verteten
Kthemi ngjyrat si gjithmone
Te rigjej vetveten
Te shoh jeten qe fillon

Ku jane fjalet qe me the
Zeri qe me zgjon
Dora qe me prek e krahet qe me mbrojn
Puthjet qe me dhe era mi dergon
Si te ishte djell frymen ma ndalon

REF:
Dhe sa o zot do venitem per dashuri
Do venitem per syt e tij.. (2x)


Ky tekst u dërgua nga BinaKejsi Tola
Renditja: Top 200
Publikimi: 28/10/2012
Festivali: Kënga Magjike 2012
Muzika: Alban Skënderaj
Teksti: Alban Skënderaj
Orkestrimi: Darko Dimitrov


Kejsi Tola - Perendeshe E Fantazise
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Perendeshe E Fantazise".
3. Video është e këngës "Perendeshe E Fantazise", por nuk këndohet nga Kejsi Tola.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

36

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Kejsi Tola:


Komente 3