Më mbaj mend (për 1 muaj)


Keli Shikut - On Air

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "On Air".
3. Video është e këngës "On Air", por nuk këndohet nga Keli Shikut.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Keli Shikut - On Air  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika:

Festim Gici

Muzika:

Keli Shikut

Komente

Asnjë Koment

01/01/2017

2017-01-01T12:03:30+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "On Air" kënduar nga Keli Shikut.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Keli Shikut i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Adelina Berisha - On Air

Hands, hands on the air
ju bi çdo here new trend, trend
kan vler si ajo qe ju shtin me dance dance
çdo vere e dimer jam on air, on air

Ti as vet nuk e din pse
ti e kupton ma s'miri
se ma s'miri m'njeh
tpengon qe n'radio m'ngon e n'tv m'sheh
jam per ket sen, yeah
e di qe dhemb yeah, yeah.

Stilin s'ma kopjon
sa ta mson e ndryshon
sa here qe kthehem back
jam ajo qe cash palon
nese sen m'lyp, me gjen neper toplista
ty t'kap kriza kur boj poza per revista

REF 2x:
Hands, hands on the air
ju bi çdo here new trend, trend
kan vler si ajo qe ju shtin me dance dance
çdo vere e dimer jam on air, on air


Sukses çdo here boj, plus e dyfishoj
ndrroj stilin çdo here kur dal
s'lo ven pa pushtu
boj çka s'u kriju
jam famous, m'njohin ka do qe dal

Stilin s'ma kopjon sa ta mson e ndryshon
sa here qe kthehem back
jam ajo qe cash palon
jam ajo qe cash palon

REF 2x:
Hands, hands on the air
ju bi çdo here new trend, trend
kan vler si ajo qe ju shtin me dance dance
çdo vere e dimer jam on air, on air

D.H.M - On Air

Yeah.
Here in green line records.Hu.Sir-A
Mos Mbo me qesh robt.
DHM

Kqyre pamjen reale qe shpirti transmeton
Me talent hijeshi ncdo zemer deperton
Si akull i ngriva krejt rimat e kota,e i neza flak ato qe i nin krejt bota
Bloody for ever and always together
Shije tmir paska qe hodha un nleter
Dhe nrealitet nuk shqiptohet hic ma mir,Se kur e them un thuhet krejt e lir
Se po flas me ket gjuh e se po e them me ton
Se jam ai shqiptar qe ta ngjall cdo hormon
Eshte dicka qe fantazon po qe un e kam mrrit e me forcen e shprehise ket mision e kam arrit
Ky sen tskalitet ntru e kjo fjal tgdhendet nzemer e cdo hit si un e boj rrjedh lirisht prej menjes teme
Se esht raksion zinxhir,shum i veshtir
Kur lidhet forca me talentin jo nuk ka ma mir

Ref,X2
Skena nevoj per fjal se flet vet kjo muzik e thjesht
Mbylli syt e me mu ngrihu nhapsir
Se kur yjet shuhen prap mes jush kan me kan edhe endrrat qe kam pas realitet ato jan

Nji fjal qe then zemrat e mendjet i pervetson ,si nji koment nhapsir fluturon
Me fuqin e eres e fuqi shkatrimtar na ban krenar qe jena shqiptar.
Ne vena tvlon si gjaku e trupin ta gjalleron,kur ritmi nezet skam nevoj per mikrofon,
Ndoshta jam pak problem,per rrepera tjer,po vje shum keq se un kam me kon perher
Yjet e arta ne dor i pata per aq koh sa vendin tem e mbajta
Se henen e ulim per tok e diellin e zhdukim per pak
Vetem nije zonin ton ON AIR prap
Nji mbret nji hyjni e per tan nji mrekulli,Nji 17 vjecar qe realizon endren e tij
Esht pasion deshir qe arrit me vullnet
Kur bashkon rimat e mira pret nje termet

Ref x2
Skena nevoj per fjal se flet vet kjo muzik e thjesht
Mbylli syt e me mu ngrihu nhapsir
Se kur yjet shuhen prap mes jush kan me kan edhe endrrat qe kam pas realitet ato jan
D.H.M
Ku dridhet si per inat per ata inatxhor ktu dridhet si per cudi dhe cdo gjo e kan ndor
Ku dridhet si per inat per ata inatxhor ktu dridhet si per cudi dhe cdo gjo e kan ndor
Shkelqen si yll shqipnia etnike
Nzemer tmaj malsia jeme heroike
Look around 1 am number one
Looke arpund ha proud to be tropojan
Vala jeme asht e nxeht
E zani jem troket ncdo zemer
Heshtjen e boj me fol
Cdo sekond shkatroj 1 emer
Kur kjo melodi prek e fjala shpirtin ta ngroh
Vetem kujto dicka se jem drit ne cdo koh
Kur shperthen muzika veni dridhet gjithcka
Vetem kujtoni mir ta dini se jena na
Ndoshta te jepet mundesia ket magji me perjetu
Si asiher tjeter nigjo till ske me provu

Ref x2
Më Shumë Këngë Nga Keli Shikut:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet