Më mbaj mend (për 1 muaj)


Keli Shikut - Paris

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Paris".
3. Video është e këngës "Paris", por nuk këndohet nga Keli Shikut.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Keli Shikut - Paris  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika & Orkestrimi:

Keli Shikut

Komente

Asnjë Koment

08/04/2020

2020-04-08T20:52:34+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Paris" kënduar nga Keli Shikut.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Keli Shikut i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Turab Hajolli - Paris

Dashnia M'Ka Nxan Fort
Je Ma E Mira Në Ket Botë
Si Diamant Zemër Po Shkelqën
Me Shku Larg Me Mu A Po Vjen?

REF.:
Zemër Shkojna Në Paris
Në Qytetin E Dashurisë
Me Ty Perfekt Unë Jam Tu Ni
A Ti Puthsha Ata Sy

Me Dukesh Si Nji Yll
24 Orë T'Kisha Kshyr
Për Mu E Leme Qënke Ti Oj Xhan
Në Dashni Zemër Je Taman

REF.:
Zemër Shkojna Në Paris
Në Qytetin E Dashurisë
Me Ty Perfekt Unë Jam Tu Ni
A Ti Puthsha Ata Sy

Xhensila Myrtezaj - Paris

E di që ti e ke t'vështirë me ni pak mall
Tash po kërkoj motivin me u ni e gjall
Ça ki, ça ki, a bën me dit ku je ketë natë
E jam friguar vetem me shku ne shtrat

Ma ma ma ma ke ndal frymarrjen
E ke vra ti zemrën time
Kush po lun me buzt e tuja
E t'ka bo ty fije fije
Sa të perendoj dhe hëna, me ty po du me u nis
Pa-ra-ram-pa-pam-pa-pam-pam
me një tango ne Paris

Je t'aime (x4)
Je i jemi po ta them
Je t'aime (x4)
Tout les jour je t'aime je t'aime

Ma ke mbyll, ma ke mbyll, ma ke mbyll ti
Zemrën ma ke mbyll
Po unë du me t'hy aty
(x2)

E di që ti e ke t'vështirë me ni pak mall
Por un kërkoj motivin me u ni e gjall
Nga qielli po afrohet befas një shtrëngat
E jam frigu me shku sonte vetëm në shtrat

Ma ma ma ma ke ndal frymarrjen
E ke vra ti zemrën time
Kush po lun me buzt e tuja
E t'ka bo ty fije fije
Sa te perëndoj dhe hëna, me ty po du me u nis
Pa-ra-ram-pa-pam-pa-pam-pam
me një tango ne Paris
(x2)

Ma ke mbyll, ma ke mbyll, ma ke mbyll ti
Zemrën ma ke mbyll
Po unë du me t'hy aty
(x2)

Ma ma ma ma ke ndal frymarrjen
E ke vra ti zemrën time
Kush po lun me buzt e tuja
E t'ka bo ty fije fije
Sa te perëndoj dhe hëna, me ty po du me u nis
Pa-ra-ram-pa-pam-pa-pam-pam
me një tango ne Paris
(x2)

Je t'aime, je t'aime

Blerina Matraku - Paris

À Paris...
En y va mon chèri...
Tu est mon vraie amie
A tôi je te confie

Au Moûlain Roûge
Tous les gens se bouge
Les voie qui me parlaiént
Voyage dans le pasée

À Paris

Enfin...de ma souffrance...
Donne mon amour immence 2x

À Paris

A môi c’est le monde
Qu’une chose ne change
L’amour est tondre
Dis môi pourquoi cachée tes voiés...

L’parfums des roses tôi les sentiras
Paris d’essence musique pour tôi and môi

Enfin... de ma souffrance
Donne môn amour immence. 2x

A Paris en y va môn chérie
Tu est môn vrai amie
A toi je te confie
Au Moulain rouge tous les gens se bougent
Les voie qui me parlais voyage dans le passee

L’parfums des rôssees tôi l’resentiras
Paris d’essences mousique pour tôi et môi
C’est platonique... notre amour unique
Couleurs du jour... n’ammour “Divin” bonjour...

Enfin... de ma souffrance... donne môn amour immence...
2x

A Paris... en y va môn Chérie...

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Keli Shikut:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet