Më mbaj mend (për 1 muaj)

Keli - Tung Moj Shqiptari Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


ka qellu kjo dit e bardh
pritem moj nane du me ardh
boll kem nejt n’gurbet te zi
si me kan mbyll ne dry

tung moj shqiptari
mir se vim ne shpi
jena ausllandera
po me zemer kuq e zi(x2)

ja nis dasma me dasmor
jan mledh nipat ne oborr
dridhet toka n’kater an
o gezohu bab, gezohu nan

tung moj shqiptari
mir se vim ne shpi
jena ausllandera
o me zemer kuq e zi(x2)

mir se vini, mir se vini
ju vllaznie, ju vllaznie
ta shpeshtojm aman
ket lirie
krejt shqiptart aman o
kuq e zie
edhe kur ju knon o keli
kadal dale, o kadal dale
qysh ja kem zanat
hajdi me adet
o per shoqni
dojna me kall krejt


Ky tekst u dërgua nga  dini98Keli
Publikimi: 01/08/2013


Keli - Tung Moj Shqiptari
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tung Moj Shqiptari".
3. Video është e këngës "Tung Moj Shqiptari", por nuk këndohet nga Keli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Keli:


Komente 0