Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kelly - Kur Ti Buzeqesh  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  59

Muzika & Teksti:

Kelly

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2017

Komente

Asnjë Koment

15/10/2017

2017-10-15T17:57:05+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kur Ti Buzeqesh" kënduar nga Kelly.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Kelly i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Fisnikët. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Sa e bukur je moj
te jgithe ta kan zili
por je e lazdruar, dukesh si femije

kur me ecen rruges
une ti hedh dy fjale
ti me shikon shtrember
"hiqmu more djale"

Ref: Kur ti buzeqeshesh me ndalet fryma
pasha kitaren do te jesh e imja
do te bej çmos moj, boten ta fali
as helmetkaltrit, smund te me ndalin

qielli u turbullua
re te zeza vijne
ne kto dite te errta
ngrohma shpirtin tim

buka nuk po me hahaet
askund nuk me dilet
pasha t`madhin Zot
pa ty nuk po rrihetMë Shumë Këngë Nga Kelly:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet