Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenan Berisha
  • Vendlindja:
  • Ferizaj 
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 15 Mars 1985
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♓ Peshqit
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  6

Kenan Berisha është shkrimtar i njohur. Shkollimin fillor dhe të mesëm i kreu në vendlindje, ndërsa studimet në Universitetin e Evropës Jug-Lindore në Tetovë, në Fakultetin e Shkencave Teknologjike dhe të Komunikimit. Është mësimdhënës i lëndës së Informatikës, në Gjimnazin Gjuhësor-Shoqëror “Dr. Shaban Hashani” në Ferizaj.

Ka botuar librin e parë në vitin 2005, vëllimin poetik “Një shekull” (Sh.B. 'Vatra', redaktor: Akad. Rexhep Ferri).

Libri i tij i dytë është "Pesha e fjalës", redaktuar nga shkrimtari i njohur, Nazmi Rrahmani, botuar nga Sh.B."Faik Konica", Prishtinë, 2017

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »

Komente

Asnjë Koment


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet