Kënga Magjike 2014

11/12/2014 - 13/12/2014
Pallati i Kongreseve, TIRANË
Prezantuesit: Ardit Gjebrea, Albi, Marsela, Mateo, Nevina & Rudi
TV: TV Klan & RTV 21
Radio: Radio Klan

Aurela Gaçe dhe Young Zerka janë fituesit e festivalit Kënga Magjike për vitin 2014.
Në një mbrëmje mjaft të bukur në Pallatin e Kongreseve, Kënga Magjike e këtij viti u mbajt me shumë këngëtarë të njohur të skenës që arritën finalen.

Në vend të dytë u rendit kengetari Vedat Ademi, ndërsa vendin e tretë e fitoi Rosela Gjylbegu.

Kënga ritmike “Pa Kontroll” nga Young Zerka dhe Aurela Gaçe fitoi më shumë vota si pasojë e mbështetjes së kolegëve, duke lënë në hije edhe performanca të mira sikur ajo e Gentës me shumë valltare në skenë dhe ekstravagancë.

Ky çmim është një prej shumë çmimeve që fiton Aurela Gaçe në karrierën e saj të jashtëzakonshme, teksa për Young Zerkën është çmimi i parë që konfirmon rrugën e tij drejt majes së skenës muzikore.

Më poshtë gjeni të gjitha çmimet e dhëna:

Çmimet e Kënga Magjike 2014.

Çmimi i Produksionit: Kejsi Tola

Çmimi Artisti i ri më i mirë: Elgit Doda

Çmimi Vokali më i mirë: Renis Gjoka

Çmimi Performanca më e mirë: Orinda Huta dhe Landi i ËSF

Çmimi i Këngës Stil: Rezarta Shkurta

Çmimi Çesk Zadeja: Xhesika Polo

Çmimi Tv Klan: Rovena Dilo

Çmimi i Grupit më të mirë: Bon Bon Band

Çmimi Magjia e parë: Rezarta Smaja

Çmimi Kantautori më i mirë: Klejdi Bahiti

Çmimi Kërcimi më i mirë: Kastro Zizo

Çmimi i Internetit: Çiljeta Xhilaga

Çmimi AMC Vitamina: Erik Lloshi

Çmimi Dueti me i mire: Leonora Poloska dhe Kanita

Çmimi Tendencë: Anjeza Shahini

Çmimi RTV 21: Big Mama

Çmimi Kënga Hit: Aurela Gaçe dhe Ian Zerga

Çmimi i Kritikës: Vedat Ademi

Çmimi Diskografik: Endri dhe Stefi

Çmimi Balada më e mirë: Rosela Gjylbegu

Çmimi i Interpretimit: Genta Ismajli

Kënga Magjike 2014 Kënga Magjike

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

* Kjo nuk është renditja zyrtare e festivalit, por renditja e teksteve më të lexuara në teksteshqip.com gjatë kësaj jave.

Kënga Magjike 2014 (Tekste & Video)


Komente 1