A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
22/09/2019 - 07/12/2019
Studiot E Tv Klan
Prezantuesit: Ardit Gjebrea & Adrola Dushi
Tv Klan / Radio Klan

Më 22 shtator filloi faza e parë e prezantimit të artistëve tek 'E diela shqiptare', ku këtë vit për dallim nga vitet e kaluara këndohet ‘live’ qysh në fazën e parë. Ky rregull vlen si për artistë e rinj ashtu edhe ata ‘Big’. Tashmë është bërë e ditur se 'Kënga Magjike' këtë vit do të prezantohet nga Ardit Gjebrea dhe Adrola Dushi. Këtë vit mbahet edicioni 21 i “Këngës Magjike”, ndërsa pritet që gara mes artistëve të jetë më e fortë se vitet e tjera.

Ndryshimi i votimit në këtë festival pas 20 vitesh, do të jetë shumë interesant për publikun e me shumë rrezik për artistet pjesëmarrës, pasi kemi parë shembuj kur ka ndodhur që votimi i publikut ta rrëzoje atë të kolegëve (shteteve, në Eurovision), kështu që deri në momentet e fundit, gjith135ka mund të ndryshojë dhe fituesi do të mbetet enigmë deri në fund. Sipas Gjebreas, më 2 dhe 3 shtator janë mirëpritur këngët që do të konkurrojnë këtë vit.


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019