Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Arbereshe - Shën Mrís Kshillit Mirë Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë
Po rroft’ e Shën Mria
e t’Mirit Kshíll
bashk me t’zgledhurin Bír
ç’ish leu për ne

Te Skutari shqipt
e bukur ikonë
atje shtur’ n’angonë
sa t’shqitej’ llojasi.

E t’rruzuamit shpejt
ká Pol’ i Arbresh
kush mo e dir’ kish
neve n’e tha.

Më pruri me ’të
trí shpi-vo shqiptare
të nderme e dilira
një ditë çë deshNuk kemi video për këtë këngë.
Kenge Arbereshe - Shën Mrís Kshillit Mirë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shën Mrís Kshillit Mirë".
3. Video është e këngës "Shën Mrís Kshillit Mirë", por nuk këndohet nga Kenge Arbereshe.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kenge Arbereshe:


Komente 0