Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Kenge Gjakovare - Me Pak Bejte Moj Du’ Me T’thanë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Pak Bejte Moj Du’ Me T’thanë".
3. Video është e këngës "Me Pak Bejte Moj Du’ Me T’thanë", por nuk këndohet nga Kenge Gjakovare.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kenge Gjakovare - Me Pak Bejte Moj Du’ Me T’thanë  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

29/05/2009

2009-05-29T14:15:15+00:00Me pak bejte, moj, du’ me t’thanë
Se njikshtu du’ me fillue.
I: O prej marakut moj që m’ka zanë
M’dridhet moj zemra tuj t’shikjue. :I
T’i kalojmë malet tuj kja,
Emrin tand moj tuj t’a thirrë.
O zani yt po shkon për hava
N’zemrën time m’a’ ba birë.
Bishtalecat moj, zylyf arit
Gjanë për shpine m’i ke l’shue.
Oh, me ja plasë zemrën beqarit
Për së gjalli m’ke vorrue.
Vonë t’a njofta moj zemrën tande
M’paske dashtë me politikë.
O kur m’i çon do letra t’ftofta
O anë o për anë m’a ngulë ka i thikë.
Dru’jmu pak moj namve t’mija!
Se t’birojnë, moj, anë për anë
O s’dhimet vehtja, s’t’dhimna unë
Që po m’dan prej t’zezës nanë?


Më Shumë Këngë Nga Kenge Gjakovare:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë