Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Gjakovare - Në Pranverë, Lulet Në Behar Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

I: Në pranverë lulet në behar :I
I: Kur filloi dashnia për t’u bashku’
Hallin tim s’ma din askush. :I
Prej gyrbetit o ti ke ardhë.
Unë me sy vashë o kur të pashë
Prej teje nuk kam të ndamë!
Tash po shkoj unë nji vjet ushtar
Pushkë e hanxhar vashë i ke në dorë
Therrëm, ti mos më trathto!
T’kam dhanë fjalë deri në bashkim
Se do t’jeshë vashë, o fati im
Lule moj, o plot gëzim!


Kenge Gjakovare - Në Pranverë, Lulet Në Behar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Në Pranverë, Lulet Në Behar".
3. Video është e këngës "Në Pranverë, Lulet Në Behar", por nuk këndohet nga Kenge Gjakovare.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kenge Gjakovare:


Komente 2