Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Kenge Gjakovare - Njizet E Katër Pashallarë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

25/02/2014

2014-02-25T18:30:14+00:00Njizet e katër o pashallarë
I: Se n’Janinë o vajtn’ e ranë. :I
Se n’Janinë o more vajt’n e ranë
Zaptu’n Shkodër o Elbasan-e.
Zaptu’n Shkodër more Elbasan-e
- Ç’ke Vasile more që po kan-e?
Ç’ke Vasile o qi po kan-e?
Se na e kema more o kalanë!
Kjo kalaja more me bedena
Shumë asllanat more i ka përmrenda
Lum kalaja more kan ka mrenda
Ali Pashën more me shtat zemra
Kjo kalaja midis detit
Karshillyk po i qet davletit
Kjo kalaja midis gjolit
Karshillyk po i qet Stambollit
Çka kalaja që o ushton-e
Ali Pasha po lufton-e
Ç’ka kalaja që po dridhet
Ali Pasha gjallë s’po lidhet


Më Shumë Këngë Nga Kenge Gjakovare:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet