Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Kenge Gjakovare - I Vujtun Jam Në Këtë Jetë  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

15/09/2014

2014-09-15T08:30:42+00:00I vu’jtun jam në këtë jetë
Sa të rrnoj e të vdes.
I: Sevdaja m’u ka përjetë
Si bylbylit o në pranverë. :I
Bylbyli këndon n’Çabrat
Vajzë mos qaj me lot.
Dil gjarpnushë mos rri në dhomë
N’gjo bylbylat sa mirë këndojnë!
Male dhe fusha jeshil
Ç’u bona harabë.
Mjaft durova sa i mal me borë
Vashë se la pa të shti në dorë!
Me t’shti n’dorë mori syzezë
Mjaft moj më ke përvlu’.
Qe shtat vjet n’zemër m’ke ndezë
E t’lutem me m’u afru’.


Më Shumë Këngë Nga Kenge Gjakovare:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet