Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Gjakovare - Gur Mbi Gur Bohet Kalaja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  6

Gur mbi gur bohet kalaja
Ditë për ditë m’shtohet sevdaja
I: Fjal-o mbi fjalë bejtet na i qet
Bash si bari o vlla që e mlon dhenë :I
Mbidhen shok’t o ta bojnë nji dua
Le t’i thahet hoxhës bastoni
Si s’na lan me bomun’ sefa
Me Asllanin, o vlla, me Kapllanin!
Mbidhen çunat o vlla tuba tuba
Shkojnë e i bijnë hoxhës tu guni
Thot ashiku: - I mjeri unëI
Bjen nji punë o vlla të du’ përdhunë!
Me i dyqan o me i berberhone
Gjeç’ muhabet o me zotninë tone
Zot o i madh ju maroft-o myradin
Që m’pajtu’t, o vlla, me jaranin!


Kenge Gjakovare - Gur Mbi Gur Bohet Kalaja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gur Mbi Gur Bohet Kalaja".
3. Video është e këngës "Gur Mbi Gur Bohet Kalaja", por nuk këndohet nga Kenge Gjakovare.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kenge Gjakovare:


Komente 0