A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Kenge Gjakovare - Destan Begu Kqyrë Sahatin


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  25

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

15/04/2012

2012-04-15T14:43:25

Destan Begu bre kqyrë sahatin:
- Çou bre Din shaloma atin!
Çou bre Din, shaloma atin!
N’Rahavec e kom konakun
N’Rahavec e kom konakun
Me u pajtu’ me sallangjakun!
Sallangjaku në divanhone:
- Aman Beg, pash zotnin tone!
Aman Beg pash jetën tone!
Mos më shti sonte n’hapsone!
Mos më shti me flejt’ me kali!
Ta dhash besën e s’un ta fali.
Sun’ ta fali me i parë pishtole
Piqem Zot n’hasmin pa ndore!
Piqem Zot n’Avdullah Agën!
Që ja u matke burrave shtagën.
Me ma matë s’duroj as babën!
Jo s’duroj o Avdullah Agën!
Jo s’duroj o Avdullah Agën
Soll katër pllamë ja djeg dallamën
Soll katër pllamë ose ja djegi krejt'e
Me kang shqipe e nj'i pushkë për dert'e
Me e rreh burrin ish fort gazepe!?


Ky tekst u dërgua nga DYLI
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019