Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Gjakovare - Vaj Moj Lule Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Vaj moj lule qi n’a çelë sivjet
O prite borën deri sa t’tretë.
Djelmënisë na i falish me shnet
O vjen behari e nuk na nget.
Na u kthy’ moti për së mari
Çelin vjollcat dhe zymylat.
E myzhde ashik po vjen djali
O mbushen bahçet plot bylbyla.
E ti bre djalë m’a shkofsh ymrin rahat
E ty ta dhashin gjithçka kërkon.
E nal ta jap nji nasihat
Kam nji rixha e t’ma ngojsh!
E sytë e mi kan marrun tallas
Me gazep po shkojnë si deti.
Goja jote inxhi, elmaz
E se na sun’ t’ja u qesim o kimetin!Nuk kemi video për këtë këngë.
Kenge Gjakovare - Vaj Moj Lule
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vaj Moj Lule".
3. Video është e këngës "Vaj Moj Lule", por nuk këndohet nga Kenge Gjakovare.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kenge Gjakovare:


Komente 0