Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Kenge Gjakovare - Prej Shtëpisë Kur Jam Dalë

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Prej Shtëpisë Kur Jam Dalë".
3. Video është e këngës "Prej Shtëpisë Kur Jam Dalë", por nuk këndohet nga Kenge Gjakovare.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kenge Gjakovare - Prej Shtëpisë Kur Jam Dalë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

16/07/2009

2009-07-16T19:02:07+00:00I: Prej shtëpisë kur jam dalë
Dhe në burg jam ra. :I
I: Kush s’vjen me m’pa, as me m’shiqu’
I mjeri sa keq kam pësu’ :I
Herët n’mëngjes hana ndriçon
Yjt’ po xixëllojnë.
Nji erë e shkretë po don me m’tretë
I mjeri vetëm kam mbetë!
N’moshën e re nji qyqe m’k’ndon
Zemrën m’a helmon.
Mjaft o m’ke therrë, m’ke marr nji lul’ t’re
S’më ke lanë gjallë as në dhe.
K’ndon nji bylbyl mbi vorr të ri:
- Për mu a do t’ketë dritë?
Do t’shkoj e tres me ‘i mal të shkretë
Për mu’ ma s’do t’ketë jetë!


Më Shumë Këngë Nga Kenge Gjakovare:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet