Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kenge Gjakovare - Shtat Ditë Ymër N’këtë Dynja

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shtat Ditë Ymër N’këtë Dynja".
3. Video është e këngës "Shtat Ditë Ymër N’këtë Dynja", por nuk këndohet nga Kenge Gjakovare.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kenge Gjakovare - Shtat Ditë Ymër N’këtë Dynja  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15

Komente

Asnjë Koment

11/01/2014

2014-01-11T10:16:30+00:00I: Shtat ditë ymër n’këtë dynja:
Gjashtë idhnim e nji sefa. :I
O me njat’ ditë shka do t’bojim na
Thirrja emnin: - Ja Allah!
Se kam ditë se kam kujtu’
Me Allahun o jam taku’.
Mos e ban vehten gjithkush
Me hyp n’kumbull, me lyp rrush!
Me hypë n’kumbull me lypë rrush
Se të sheh e të flet dikush.
Mall, evlad në këtë dynja
Kujton kush se gzime i ka.
Derte, gajle vijnë pa nda
Thirrja emnin: - O ja Allah!
Gjith kand t’shohish me kapuç t’bardhë
Mos kujto se gjenë manfatë!
Gjithë kand t’shohish me flokë e mjekërr
Me zemër banja muhabetin!
Vnoja menën në bejatë!
A ka besë o në tarikatë?
Mos ia kqyr o ilajetin!
Me zemër shehut banja hyzmetin!
Hej dervish sa mirë po flet
Je i lidhur për Ehli Bejt.
Ehli Bejtin hak e di
Jam evladi sadedi.
Hej dervish bona derjah
Nji ditë vdesim të ton na.
Nji ditë vdesim të ton na
S’met gëzim, as s’met sefa!


Më Shumë Këngë Nga Kenge Gjakovare:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet