Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Kenge Gjakovare - Dora Jote T’u Praroftë  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

26/04/2014

2014-04-26T11:37:16+00:00Dora jote t’u praroftë!
O, kjoftë e plot-e përgjithmon-e ai!
O ashikut i derdhen lot-zitë.
Ref.:
Shpirt, more vetullat ilall
All me sy e vetulla edhe qepallë
O besa m’trete, po m’bon o me hall!
Zemra ashikut si gastare
O ajo thehet me i gjysë fjale.
O, a po m’flet shpirt-o boma i qare?!
Ref.:
Shpirt…
Zemra ashikut si qibriti
Fjalë e besë don djalë ashiku, ai
O veç për dhunë o të mynafikut!
Ref.:
Shpirt…
Të kam dashtë edhe të du’
O itikati n’a u maru-e, ai
O a po m’flet shpirt-o çka po thu-e?
Ref.:
Shpirt…


Më Shumë Këngë Nga Kenge Gjakovare:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet