Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Kenge Gjakovare - Elif, Elif  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

18/05/2011

2011-05-17T23:06:15+00:00Elif Elif, ije, senja me tet-e, aman
Gjithë shqiptar’t o jan çu’ në kambë
Of aman, aman!
I: Kush të don-e, ije, me imon me dek-e aman
Karadakun hajde ta bojmë bejon! :I
T’ejten proma, ije, n’dy sahati aman
Donë me i ra o katunit t’ri.
Of aman, aman!
Lu’jti raja, ije, Podgoricës aman
Ja rrethoi hajde Kuçit kalanë.
Moj kalaja, ije, e me bedena aman
Qe sa mot o m’ke metë rrethu’
Of aman, aman!
M’i ke shkallzit ije, gur mermeri aman
S’mundet shkau hajde me t’i zaptu’.
Çka i ka thon-e, ije, shkina N’kollës aman
Se qeshtu o se kem kujtu’,
Of aman aman!
Asqer po m’vjen, ije, prej Kosovës aman
Dita ditës o po vjen tuj shtu’.
Aferim ije, ju shqiptar-e aman!
Trimëninë o ç’e botë ispatë
Of aman, aman!
Gjithë tuj pri-e, ije, para urdisë, aman
Shkojshit malit hajde tuj shalakatë’.


Më Shumë Këngë Nga Kenge Gjakovare:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet