A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Kenge Gjakovare - Zuna Në Kajkë, Rashë Në Det


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

18/05/2011

2011-05-18T00:06:15

O zuna në kajkë e o rashë në det
O erdh nji shiptar e n’a gjet-e.
Shyqyr bona e gëzova
Gjeç’ jaranat n’breg t’Uzdrumit!
Ku kam ndoj mik o le t’më kjaj!
Le t’më kjajë me lot si lumi!
E ikën shokt’ dhe më lan-e
E më lan o n’breg t’Uzdrumit!
O n’breg t’Uzdrumit deri n’takatë
Çadrat ngrehun bajrak, bajrak.
Ferman po vjen prej Bagdati
Vaj more shokë se ç’bohet halli?!
Ika, ika rashë në det-e
More me gjemi të Ulqinakut.
E shyqyr bona për selamet
Selam Gonxhes së zamakut!


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019