A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Kenge Per Femije - Viti I Ri


Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  243

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

26/06/2008

2008-06-26T18:33:11Ja na erdhi Viti i Ri,
sa jam i gëzuar,
Porsi unë dhe cdo fëmijë,
pret per ta festuar,

Bora zbardhi tej për tej,
fusha edhe male,
Viti i Ri do të na gjej',
me këngë e me valle.

E stolisa bredhin tim
me lodra me yje,
era jashtë fryn me tërbim,
le të fryj'ndër pyje,

Plot dhurata përsëri,
do më sjellë mua,
babagjyshi i Vitit Të Ri,
oh sa fort të dua.


Lyrics submited by miljaaaChords

Am Dm
Ja na erdhi Viti i Ri
G Am
Sa jam i gezuar
Am Dm
Porsi une cdo femije
G Am
Pret per ta festuar

e-Cards (3)

2018-12-27 23:52:06
Plot dhurata përsëri
do më sjellë mua
Babagjyshi i Vitit të Ri
Oh sa fort të dua!
2018-12-12 18:52:20
Bora zbardhi tej për tej
Fusha edhe male
Viti i Ri do të na gjej'
Me këngë e me valle
2017-12-03 17:43:15
Ja na erdhi Viti i Ri,
sa jam i gëzuar,
Porsi unë dhe cdo fëmijë,
pret per ta festuar,

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019