Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Top 200

Kenge Per Femije - Sa I Dua Lulet


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  104


Sa i dua lulet,
kam për to kujdes,
i ujis me gëzim,
mëngjes për mëngjes

Ua di dhe emrat,
ngjyrat dhe aromat,
si kujtim neper festa
une i dhuroj
Se lulet janë,
si jeta plot dritë,
dhe bashkë me ne,
pranvera i rrit.

Me gëzime e festa,
mbushur jeta jonë,
me mijëra lule,
ne do ti dhurojme


Ky tekst u dërgua nga klaudia me gerdicjanDisqus Comments
teksteshqip.com © 2007 - 2017