Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Per Femije - Ne Tropik Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  141

Mbreme isha e lodhur
kisha edhe mamane,
pa bere mire detyrat
m'zuri gjumi ne divan.

Duke fluturuar
mbi nje qukapik,
krejt une e hutuar
e pashe veten ne tropik.

E ne nje kopesht me ngjyra shume
plot me lule
e ishte shtruar nje gosti
me bananeee

Edhe femijet pau pa, papagalli
e imitinonte elefantin
simpatik.

Ne tropik o ne tropik
po kercenin makarena
nje gjiraf me rroba banjo
dhe majmuni simpatik

Ne tropik o ne tropik
nje orkester me majmuna
I drejtonte me talent
vete luani dirigjent.


Ky tekst u dërgua nga Fitim

Kenge Per Femije - Ne Tropik
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Tropik".
3. Video është e këngës "Ne Tropik", por nuk këndohet nga Kenge Per Femije.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Këngë Për Fëmijë:


Komente 3