Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Kenge Per Femije - Ju Fal Kengen Time  (Feat. Evin Mula)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  97


Kush me ben te rritem,
te ve para driten?
Kush me puth te gusha,
lulja apo fusha?
Nuk e di, e gjeta
rrotull mori jeta,
dhe nis kengen time sot.

Kush me zgjon nga gjumi,
Dhe nis kengen time?
Kush me rri te syri,
endrra apo ylli?
Nuk e di, e gjeta
rrotull mori jeta,
dhe nis kengen time sot.

REFRENI
Me nje tuf me lule
eci neper nat',
dhe nje deg mimoze
bie ne asfalt
Kush me ben te rritem
t'i fal kengen time,
dhe te lind mesnaten
me krejt jeten time?

E di, e di, e gjeta
te zgjon, te zgjon si flutur
e di,e di, ti e di
ne dritaren time
me dy krah' te bukur.


Ky tekst u dërgua nga klaudja kengetare e shkollesDisqus Comments
teksteshqip.com © 2007 - 2017