Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Per Femije - Kujtoj Mesuesin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  88

Pati ikur mesuesi im ne turqi
une abetaren e laga me lot.
Ne zemer me hyri fytyra e tij
dhe s´me hiqet as sot.

I vogel isha atehere
pak dija jeta
me dukej loje e defrim
pa ngado qe shkoja
kudo qe vija
shihja fytyren
e mesuesit tim.

Degjoja zerin e tij te dashur
binte zilja
per ne mesim degjoja zerin e tij te dridhur:
´´A e di c´eshte mergimi ti Agim?"

Por un s'e dija
s'e kuptoja dot
,se c'ishte mergimi
dhe Anadolli,
syte e mesuesit
ishin me lot,
ate dite qe fshati e percolli.

Kaluan dite kaluan vjet librin nga dora s´e leshova ne banka te shkolles edhe ne jete punet e kesaj toke mesova.
Mesova une se c'ishte mergimi!? Shtepia pa plane, sofra pa buke!?
Mesova une se pse mesuesi im me la e mori te largeten rruge!
buka e embel e lagur me lot e kam te vjerrur ne shtepi
Sot kur edhe vete me ditar
dal perpara nxenseve te mi
e kujtoj mesuesin tim te pare
arratisur larg ne turqi.


Ky tekst u dërgua nga Mirand Shala


Nuk kemi video për këtë këngë.
Kenge Per Femije - Kujtoj Mesuesin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kujtoj Mesuesin".
3. Video është e këngës "Kujtoj Mesuesin", por nuk këndohet nga Kenge Per Femije.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Këngë Për Fëmijë:


Komente 9