Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Per Femije - Porosia E Mesueses (Feat. Qendra Kulturore E Femijeve Fier)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  23

Nje dite Miri ne mengjes
teksa hapi syte e zeze
ju kujtua se çfare tha
kjo mesuesja kur e pa

Qe mesimin ta mesosh
mua ti te me degjosh
Librat uje duhet ti besh
asnje faqe mos ti lesh

REFRENI..
Miri duhet te mesosh
librat kurre mos ti ngaterrosh
uji çezmes nuk eshte per to
libri duhet per mesim
asnjehere mos bej gabim
se me to dijet fiton

Fituese e vendit te pare ne festivalin e 39 te kenges per femije -Fier.
Teksi-muzika dhe orkestrimi....Edmond Cobo


Ky tekst u dërgua nga Neta


Nuk kemi video për këtë këngë.
Kenge Per Femije - Porosia E Mesueses
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Porosia E Mesueses".
3. Video është e këngës "Porosia E Mesueses", por nuk këndohet nga Kenge Per Femije.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Këngë Për Fëmijë:


Komente 0