Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Per Femije - Njëshi Dhe Zero Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  174

Unë jam njëshi numri parë,
fjalën time ta dëgjoni,
se nga unë nis punë e mbarë,
këtë kurrë mos e harroni.
Se pa mua s'ka miliona,
nuk ka mijeshe nuk ka dhjetë,
numërimi nuk fillon,
në të gjithë numrat unë jam mbret.

Pra degjoni fjalën time,
gjithë ku jeni e ku s'jeni,
dhe mos bëni diskutime,
se pa mua zero jeni.(2 here)

Zero-ja kur e dëgjoi,
i tha njëshit qete-e-qete,
nëse unë s'te shoqeroj,
ti nuk bëhesh dot as dhjetë.
S'bëhesh qindshe as milion,
s'bëhesh dot as dysh as tetë
vetëm ti a e kupton,
vec per vete ti je mbret.

Numri parë je padyshim,
por ta dish more i mjerë,
se pa numrat ne vazhdim,
vetëm njeshin ke si vlere.(2 here)


Ky tekst u dërgua nga Klejda Hysa


Nuk kemi video për këtë këngë.
Kenge Per Femije - Njëshi Dhe Zero
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Njëshi Dhe Zero".
3. Video është e këngës "Njëshi Dhe Zero", por nuk këndohet nga Kenge Per Femije.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Këngë Për Fëmijë:


Komente 4