Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Per Femije - Kam Nje Mace, Kam Nje Qen Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  53

Kam një mace
kam një qen
më të mirë
nuk i gjen
Ata lozin
te dy tok
e nuk zihen
shok më shok.
Kur smë ngasin
kur si ngas

mace e qen
më vijnë pas
vjen njeriu qe se njeh
hidhet qeni edhe leh
kam nje mac edhe nje qen
me te miret nuk i gjen

ata lozin te 2 tok dhe nuk
zihen shok me shok kurr
sme ngasin kurr si ngas
macja qeni me vin pas
vjen njeriu qe se njeh
hidhet qeni edhe leh.

Miu koken kur e nxjerr hidhet
macja dhe e gjen jane kafshet
me dobi pra i mbajme ne shtepi


Ky tekst u dërgua nga Leonita

Kenge Per Femije - Kam Nje Mace, Kam Nje Qen
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kam Nje Mace, Kam Nje Qen".
3. Video është e këngës "Kam Nje Mace, Kam Nje Qen", por nuk këndohet nga Kenge Per Femije.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Këngë Për Fëmijë:


Komente 0