A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Kenge Per Femije - Pa Para Nuk Hahet Ketu


Choose star rating

Rating:  3.8 / Votes cast:  6

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/08/2002

2002-08-01T00:00:00

Participating in

Festivali I 40-te Shkoder


Akullore akullore,
bardh si qumesht si topa bore
thoshta klloqka punetore, (punetore)

Kikiki e kikiki,
une dua nje tepsi
foli gjeli kuq e zi,

Menjehere pata tha,
me ze cjerret per hata
dhjete kausha do ti ha (po po do ti ha),

Urdheroni klloqka flet,
plot me gaz e me lezet
po parate kush i jep (po parate kush i jep),

Kikiki e gagaga,
ne i deshem pa para
tham se jan badijava,

C`thoni miq therriste klloqka
ju e dini se kam zogjka
pa para nuk hahet keku
eshte ekonomi tregu

Akullore akullore...


Lyrics submited by Mesuese Vjollca
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019