Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Per Femije - Dallendyshja Dhe Qukapiku Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  47

Nje Trumcak harrakat
guxim mori ne pranvere
pa u bere hic merak
shkon nje cerdhe qe ta zere.

Gje e rralle si perralle kete
K'të pranverë Trumcaku yne
dhe pse kishte syt ne balle
Dallendyshes i zu shtepine.

Dallendyshja porsa mberrin
u habit nga mendte e kokes
ajo se harron shtepine
dhe pse vjen nga fundi i botes.

Pyet veten Dallendyshja.
-Mos kam gabuar adrese.
-Jo, kur mergova ketu kisha
Tek ballkoni nje foleze.


Ky tekst u dërgua nga Denada

Kenge Per Femije - Dallendyshja Dhe Qukapiku
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dallendyshja Dhe Qukapiku".
3. Video është e këngës "Dallendyshja Dhe Qukapiku", por nuk këndohet nga Kenge Per Femije.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Këngë Për Fëmijë:


Komente 0