Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kenge Per Femije - Veza Apo Pula

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Veza Apo Pula".
3. Video është e këngës "Veza Apo Pula", por nuk këndohet nga Kenge Per Femije.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kenge Per Femije - Veza Apo Pula  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente

Asnjë Koment

04/05/2013

2013-05-04T12:53:38+00:001.
Ikin vitet shkojnë
Pulat diskutojnë
Kush në jetë ka dal më parë
Ne apo vezë e bardhë (2x)

Fort u ndez debati
Sa u mblodh gjithë fshati
Mblidhen shpejt gjithë pularitë
Shkencëtarë, akademikë

Ref. Flasin kakarisin,
Botën e habisin
Nuk u gjen formula
Veza apo pula (2x)

2. Mblidhet parlamenti
Edhe presidenti
Ja partitë sherrin ndezin
Të pyesin këndezin (2x)

Unë- thotë kokoshi-
nga veza kam dalë
që e bëri pula
e kështu kështu me rradhë


Më Shumë Këngë Nga Këngë Për Fëmijë:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet