Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Per Femije - Pse? Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  46

Pse ashtu e pse kështu
Pse atje e pse këtu
Pse këtu e pse atje
Pse pse pse pse.

Vajza ime dhe dy djemtë
Nuk më lënë hiç të qetë
Për çdo gjë ata më pyesin
Saqë mbytem
krejt në djersë
Pse pse pse pse?
Ref. Për gjithçka
duan të dinë,
për thërimet, gjithësinë,
për Saturnin dhe për bleten
për levrekun dhe raketen
për dy këmbët e patokut
për mustaqet e macokut

për banorët e Saturnit

II. Pse ashtu e pse kështu
Pse atje e pse këtu
Pse këtu e pse atje
Pse pse pse pse?

Seç i mblodha
gjithë sepsetë
Për Valbonen dhe dy djemtë
Për të gjitha që them unë
Ata ndoshta s’i pëlqejnë
Pse pse pse pse?

Për përrallat para gjumit
Pse pse pse pse?
Dhe për bishtin e majmunit
Dhe për bishtin e majmunit

Ky tekst u dërgua nga belaRenditja: Top 200
Publikimi: 27/10/2015


Më Shumë Këngë Nga Këngë Për Fëmijë:


Komente 1


Kenge Per Femije - Pse?
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pse?".
3. Video është e këngës "Pse?", por nuk këndohet nga Kenge Per Femije.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.