Më mbaj mend (për 1 muaj)

Këngë Për Fëmijë - Arbëreshi I Vogël Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.5 / Votuan:  8

Kur lindin nënat Arbëreshe
Fytyrën ja kthejnë fëmijës
Drejt diellit, drejt kaltërsisë
Drejt Arberisë.

Dhe rriten Arbëreshi i vogël
Me mallin
Me dashurinë e këngës që lanë brezat
Për Arbërinë.

Atje larg, ne dhe të huaj
Si nëna edhe fëmija
Nis këndon me sytë nga deti
Nga Arbëria.
Moj këngë,
Mirë se na erdhe
Në brigjet e tokës time
Ti ulu
Të rrish me këngën e zemrës time.


Ky tekst u dërgua nga Perralla Shqiptare - Manaferra

Këngë Për Fëmijë - Arbëreshi I Vogël
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Arbëreshi I Vogël".
3. Video është e këngës "Arbëreshi I Vogël", por nuk këndohet nga Këngë Për Fëmijë.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Këngë Për Fëmijë:


Komente 0