Më mbaj mend (për 1 muaj)

Këngë Për Fëmijë - Kënga E Shkronjave Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.1 / Votuan:  11

Eshtë një vend plot magji,
në këtë botë plot fantazi.
Mund të luash të mësosh,
ëndërrosh edhe ti.

Me cdo shkronjë nji nga nji,
do mësojmë unë dhe ti.
Për dicka të jesh i bindur,
s'je i fortë kur s'je i ditur.

Eja eja të të tregojmë,
do të qeshim dhe do këndojmë.
kaq shumë gjëra do të mësojmë,
miq të ri do të takojmë.

Dhe cdo shkronjë në alfabet,
të gjithë ne do mësojmë vërtetë.
Për dicka të jesh i bindur,
s'je i fortë kur s'je i ditur.

Eshtë një vend plot magji,
në këtë botë plot fantazi.
Mund të luash të mësosh,
ëndërrosh edhe ti.

Me cdo shkronjë nji nga nji,
do mësojmë unë dhe ti.
Për dicka të jesh i bindur,
s'je i fortë kur s'je i ditur.


Ky tekst u dërgua nga Përralla Shqiptare

Këngë Për Fëmijë - Kënga E Shkronjave
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kënga E Shkronjave".
3. Video është e këngës "Kënga E Shkronjave", por nuk këndohet nga Këngë Për Fëmijë.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Këngë Për Fëmijë:


Komente 0