Më mbaj mend (për 1 muaj)

Këngë Për Fëmijë - Kenga E Nenes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.8 / Votuan:  19

Një vështrim në sytë e nënës,
Më flet, më qorton pa fjalë,
Një rrudh’ përmbi ball’
Një merak, më pret,
Mbushur plot me mall

Një dor përmbi flok’
Qiell që portat hap
Ajo, është vetëm Nëna
Sjell një fjal’ të ngrohtë,
Zjarr në dit’ të ftohtë
Mijëra diej në zemra

Më ndjek kudo sot zëri i nënës
Një melodi e rrallë,
Kuptim merr jeta gjithmon me të,
E ndjej un fare pranë
Je mami im
Tu est mon mamo
Tu sei la mia mama
Në të gjithë botën mijëra zëra
Njëlloj thërrasin mama
Njëlloj thërrasin mama


Ky tekst u dërgua nga Përralla Dhe Fëmijët

Këngë Për Fëmijë - Kenga E Nenes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenga E Nenes".
3. Video është e këngës "Kenga E Nenes", por nuk këndohet nga Këngë Për Fëmijë.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Këngë Për Fëmijë:


Komente 0